Kapat
Hatalar ve Çözümleri 570 Görüntüleme 2

Windows 10 ”Windows Hazırlanıyor” Hatası ve Çözümü

Windows Hazırlanıyor Bilgisayarınızı Kapatmayın Hatası Çözümü

Merhaba arkadaşlar bugün benimde başıma gelen bu hatanın çözümünü sizlere sunacağım. Peki bu hata neden kaynaklanır? ben kendimden örnek vereyim size, yabancı bir kaynaktan oyun indirdim ve rarlayıp siteye yükleyecektim oyunun crack dosyasının virüslü olarak gördü halbuki biliyorsunuz crack dosyalarını her program virüs olarak algılar her neyse bilgisayar kendini yeniden başlattı. Başlatma ekranından sonra windows hazırlanıyor uyarısı geldi biraz beklettikten sonra açılınca şok oldum sanki format atmışım gibi her şey sıfırlanmış ben ilk başta sandım acaba yeni bir oturum falan açtı ama öyle değilmiş neyse sorunu nasıl çözdüğüme geçelim. Deneme yanılma yöntemiyle sorunu çözdüm arkadaşlar.
Windows hazırlanıyor hatası ve çözümü şu şekilde;

1.Yöntem
Başlat’a tıklıyoruz ve CMD yazıyoruz ve karşımıza gelen komut istemini yönetici olarak çalıştırıyoruz ardından şunları yazıyoruz SFC /SCANNOW enter tuşuna basıyoruz işlem biraz uzun sürebilir, tamamlanınca bilgisayarınız yeniden başlatılacak.

2.Yöntem(1. işe yaramazsa deneyin)
Başlat’a tıklıyoruz ve ‘ Sistem Yapılandırması ‘ yazıyoruz açılan ekranda başlatma seçimi kısmını ‘ Normal başlangıç ‘ olarak seçiniz ve bilgisayarı yeniden başlatınız

Bunları denediniz ve halen düzelmiyorsa yapacak bir şey yok bir temiz format atın kurtulun. Ben 2. yöntem ile çözmüştüm Windows Hazırlanıyor Bilgisayarı Kapatmayın sorununu.

“Windows 10 ”Windows Hazırlanıyor” Hatası ve Çözümü” üzerine 2 yorum

  1. Mehmet dedi ki:

    Başlatma ekranından sonra windows hazırlanıyor hatası alıyordum.1.yöntem ben de ile yaradı.Çok teşekkür ederim.

    1. Oyun Arşivi dedi ki:

      Sorununuzu bizim anlatımımız ile çözdüyseniz ne mutlu bize 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir